Choristų sėkmė Vievyje

Gegužės 18 dieną  į Vievį suvažiavo vaikų ir jaunimo chorai iš įvairių Lietuvos kampelių ir kaimyninės Estijos. Šiame miestelyje vyko projekto „Chorų festivalis – konkursas “Mūsų dainose”, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir  Elektrėnų savivaldybė vaikų chorų dienos renginiai.

10 valandą prasidėjo vaikų chorų konkursas. Dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus kategorijas: jaunučių, jaunių ir mišrius jaunimo chorus. Chorai atliko po tris kūrinius, kuriuos vertino kompetentinga  komisija: M.K. Čiurlionio menų gimnazijos choro dirigavimo dėstytojas ir choro vadovas Raimundas Katinas, B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Natalija Krupavičiūtė ir mokytoja metodininkė Daina Abariūtė-Lazauskienė.

Po konkurso chorai surengė koncertus Elektrėnų savivaldybės seniūnijose. Kolektyvai atliko individualias programas. Dusetų meno mokyklos choras kartu su Vilniaus muzikos mokyklos „ Lyra“ choru „ Cantus gracilis“ koncertavo Semeliškių seniūnijoje. Papasakojome apie savo mokyklą, Dusetų kraštą ir Zarasų rajoną.  Pakvietėme į svečius, kadangi šiais metais Dusetos paskelbtos Mažąja kultūros sostine. Po koncerto seniūnai apdovanojo vaikų kolektyvus padėkos raštais bei  saldžiomis dovanėlėmis.

15:30 Vievio gatvėmis nusidriekė graži dainininkų kolona, žygiuojanti į pagrindinę šventės aikštę šalia bažnyčios. Visi chorai, tiek dalyvavę konkurse, tiek atvykę tik į festivalį,  susibūrė į jungtinį chorą. Garbė diriguoti jungtiniam chorui teko ir Dusetų meno mokyklos jaunių choro vadovei Daliai Deinienei.

Prieš finalinę dainą visi festivalio dalyviai buvo apdovanoti Elektrėnų savivaldybės mero Kęstučio Vaitukaičio įsteigtais padėkos raštais ir Vievio kultūros centro įsteigtais atminimo festivalio suvenyrais-prizais.

Paskelbti ir konkurso nugalėtojai. Jaunių kategorijoje I vietą iškovojo Estijos vaikų choras bei Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos jaunių choras. Dusetų meno mokyklos choras jaunių kategorijoje iškovojo garbingą II vietą. Džiaugiamės, kad net ir sirgdami, užkimę ir pavargę, sugebėjome nurungti daug didesnių miestų bei mokyklų chorus.

BeautyPlus_20190518191537603_save

60454666_402831307231321_7027242086021726208_n 20190518_180515 20190518_174759